2018 szeptemberében megkezdtük legújabb környezeti nevelési programunkat a szlovákiai BROZ természetvédelmi egyesület partnereként.
Az északi pocok a Kárpát-medence egyik legritkább állatfaja, melynek a magyar-szlovák-osztrák határtérség nedves mocsár rétjein élnek az utolsó populációi. Ezen nedves mocsárrétek megőrzését célozza a LIFE pályázat. Egyesületünk az északi pocok és élőhelyének bemutatását célozza biodiverzitás vizsgálatokkal. Ehhez nyújt segítséget Microtus Minibuszunk, a guruló tantermünk és annak változatos felszerelése.
Várjuk az érdeklődő iskolák jelentkezését a Szigetközből!
A LIFE pályázatnak köszönhetően a program teljesen ingyenes.
Érdeklődni lehet:
+36203562068
Foglalás:
moni@pisztrangkor.hu
Biodiverzitás vizsgálatok tárgya:
- Ligeterdők vizsgálata, különös tekintettel az avarlakó makrogerinctelen fajokra és fajcsoportokra, melyeket avarrosták segítségével és terepi laboreszközökkel tudunk tanulmányozni.
- lővizek vizsgálata, különös tekintettel a Duna szigetközi ágaira. A vizsgálat során különböző speciális hálók segítségével gyűjtenek makrogerinctelen fajokat, melyeket meghatároznak, majd megállapítják az adott vízfolyás vízminőségét is.
- Madármegfigyelés a Duna árterében. Az előforduló erdei, gázló és ragadozó madarak távcsöves megfigyelése, jellegzetességeik nyomán beazonosítása, majd természetvédelmi jelentőségük ismertetése a feladat.
- Ártéri rétek, legelők és kaszálók makrogerinctelen fajainak gyűjtése fűhálókkal, majd határozásuk és szabadon engedésük a feladat. Ennek során megtapasztalhatják az intenzív mezőgazdálkodás negatív hatásait.
- Bagolyköpet elemzés előzetes gyűjtött ragadozó madár köpetekből. A főbb kisemlőscsoportok jellegzetességeinek bemutatása és meghatározása.
Szükséges felszerelés, melyek a diákok ill. intézményük biztosít a terepgyakorlatokhoz: jegyzetfüzet, írószerek, fényképező, terepi, időjárásnak megfelelő öltözet. Tartósan esős időben főleg benti programok lesznek, de kisebb záporok esetére esőkabátot hozni kell.